Левски отстъпи на руския Волга в конрола. "Сините" отстъпиха с 1:2 на "Герена". Първото попадение за втородизивионния руски тим падна след като Мики Орачев си наниза автогол във втори пореден мач. Каращият проби Константиноу изравни през втората част, а Петров донесе победата след отбелязана дузпа в добавеното време.

Гостите играха доста грубо и наритаха здраво "сините". Иначе Волга е доста по-напред с подготовката и през следващата седмица ще започне участието си в първенството на Русия.

В стартовия състав на Левски личаха имената на осем играчи, които са продукт на "синята" школа. На върха на атаката действаше Атанас Курдов, който все още има спънки от Астана да подпише с Левски.

Срещата започна равностойно. В 9-ата минута Мики Орачев засече във вратата на Боян Йоргачевич центриране на Миносят. Това е втори автогол на Орачев в контролите през това лято, след като вкара в собствената си врата и срещу Септември (Симитли).

В 55-ата минута кипърецът Алекс Константиноу, който е на проби при „сините", изравни при контраатака и асистенция на Краев.
В 79-ата минута Василиев от Волга беше отстранен за втори жълт картон, но вместо него се появи игра друг играч.

Волга стигна до победата след дузпа. Прохазка събори Козлов в наказателното поле, а Иля Петров беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.   Следващата контрола на Левски е на 8 юли, когато „сините" приемат на „Георги Аспарухов" новака в „А" група Пирин (Благоевград).

ЛЕВСКИ - ВОЛГА 1:2
0:1 Орачев (9-автогол)
1:1 Константину (55)
1:2 Петров (90-дузпа)

ЛЕВСКИ: Йоргачевич (70-Любенов), Александров, Иванов (72-Белаид), Минев (57-Георги Янев), Орачев, Цонев, Прохазка, Матадос (70-Ивайло Найденов), Мисяк (46-Константину), Kраев, Курдов (59-Илия Димитров)

ВОЛГА: Михаил Комаров, Артем,Полянин, Гарбуз, Буйволов, Костюков, Суханов, Миносян, Замалиев, Кухарчик, Саталкин.

Съдия: Николай Йорданов
Стадион: "Георги Аспарухов", 1000 зрители