На 1/16-финалите на турнира за купата на ФИБА-Европа баскетболистките на ЦСКА (25-и от груповата фаза) ще спорят с испанския Хондарибиа Ирун (осми от груповата фаза), който зае първо място в група "Е".

Двубоите между българките и испанките са на 11 и 18 януари, като "Червените ангели" са домакини в първата среща. Хондарибиа Ирун е на седмо място в първенството на Испания след 11-ия кръг с актив от 6 победи и 5 загуби.

Треньорът на ЦСКА Георги Божков не бе очарован от съперника.

"Изтеглихме много лош жребий - каза наставникът за Топспорт.бг на път от Гърция. - В този отбор играе един от най-добрите центрове изобщо - Муянович. Това че баският отбор спечели убедително първото място в групата си говори за силата му. Тепърва ще разузнаваме съперника. В момента сме на вълна "Адриатическа лига".

Както е известно, ЦСКА прегази като гост тима на гръцкия Аполон Птолемаида с 95:66 (24:22, 20:24, 5:29, 17:20) точки в среща от шестия кръг в група "С" на турнира за купата на ФИБА Европа.

Само през първото полувреме играта бе равностойна. През вторите 20 минути гостенките бяха с класа над своя съперник и постигнаха заслужена и убедителна победа с 29 точки разлика.

Червените бяха подкрепяни от голяма агитка, която зае почти цялата зала с капацитет от 500 зрители. През първата част домакините водеха през цялото време, като най-голямата им преднина бе девет точки 11:2.

Най-голямата разлика от 34 точки бе пет минути преди края при 89:55 за "червените ангели".
В крайна сметка ЦСКА спечели с 95:66 и зае второто място в групата след Боташспор, който регистрира шест победи от шест срещи.

Най-резултатни за възпитаничките на треньора Георги Божков бяха Таня Чиров - 21 точки и Теодора Петрова - 20 точки, а за Аполон 16 точки вкара Анджелики Токмаки.

Състави на двата отбора:

ЦСКА: Тифъни Джонсън 16, Теодора Петрова 20, Латаша Байерс 17, Таня Чиров 21 и Бранкица Хаджович 0 (Силвия Пеева 3, Наталия Топалова 4, Радостина Димитрова 2, Светла Асенова 6, Веселка Тодорова 4, Лиляна Илиева 2)

Аполон: Анне Хелен Флесланд 4, Анджелики Токмаки 16, Латоя Дейвис 12, Анастасия Цакмаки 4, Шери Маккраклин 6 (София Кановиду 4, Анастасия Сапнара 7, Евгения Нтампи 6, Еванджелия Терпу 1, Елени Пападимитриу 6)

Съдии: Петър Денковски (Македония) и Самуел Хурайт (Унгария)