Пари Сен Жермен победи Олимпик Марсилия в голямото дерби от деветия кръг на първенството с 2:1. Действащият шампион в Лига 1 затвърди първата си позиция в класирането и вече има 23 точки.

Голмайстор за ПСЖ стана голямата звезда на отбора Златан Ибрахимович. Шведският национал отбеляза и двата гола. Това се случи в рамките на три минути, за да осъществи пълен обрат в резултата. И при двата случая той бе точен от 11-метрови наказателни удари.

Благодарение на двете попадения Ибра влезе в историята на клуба. Той стана най-резултатният футболист, като вече има 110 гола. Златан подобри постижението на португалеца Педро Паулета. Нападателят постига това само за три години и половина.

Гостите от Марсилия можеха да си тръгнат и с точка, но Барада изпусна дузпа в 55-ата минута.

ПСЖ-МАРСИЛИЯ 2:1

0:1 Мичи Батшуай (30'), 1:1 Ибрахимович-дузпа (41'), 2:1 Ибрахимович-дузпа (43')