Валери Божинов вкара 2 гола за Ювентус срещу Кротоне в мач от Серия "Б". Националът игра цял мач и остави прекрасни впечатления.

Още от самото начало "бианконерите" се хвърлиха в атака и диктуваха събитията по целия терен. Надмощието им даде резултат в 30-ата минута, когато комбинация между Каморанези, Салайета и Божинов бе завършена от българина с прекрасен удар с левия крак. 0:1 за Юве.

В 36-ата минута Бумсонг удвои след като засече центриране от ъглов удар, спечелен отново от българския национал.

Ювентус продължи да бъде по-активен и през второто полувреме, и логично се стигна до ново попадение за торинци. Точен отново бе Божинов, който бе изведен на добра позиция от Балзарети за да оформи крайното 0:3.

Със спечелените три точки "бианконерите" намалиха пасива си в класирането на минус 10 точки.