Наполи нанесе пореден удар по изстрадалия Милан. „Небесносините“ победиха „росонерите“ с 3:0 в мач от Серия А. Това бе трета поредна загуба за тима на Филипо Индзаги и пети мач без загуба.

Попаденията паднаха в края на мача, а Милан остана с човек по-малко след едва 41 секунди игра. Матия Де Шилио подсече Марек Хамшик в наказателното си поле и освен че направи дузпа, бе изгонен с червен картон. Гонсало Игуаин обаче пропусна Милан се отбраняваше, а Наполи упорито търсеше попадение. До такова се стигна чак в 70-ата минута. Хамшик вкара умело с премерен удар. Шест минути по-късно Дрис Мертенс върна в центъра за Игуаин, който не остави шанс наЛопес в десния ъгъл за 2:0.

В 76-ата минута Габиадини вкара трети гол за Наполи с добавка отблизо. След този мач Наполи заема четвърта позиция. Милан остава десети с 43 точки.