Отборът на Лудогорец пропусна да утвърди позициите си на върха в "А" група. Момчетата на Едуард Ераносян стъпиха накриво при домакинството си на Славия, завършвайки при равен резултат 1:1.

Шампионите поведоха след 55 минути игра, когато Мисиджан реализира останал сам срещу Кирев. "Орлите" очакваха последния съдийски сигнал, когато Антон Карачанаков ги сюрпризира неприятно с перфектно изпълнение от фаул.

Домакините трябва да бъдат недоволни от крайния резултат, тъй като на два пъти удариха гредите чрез Кешеру и Вандерсон, а с уникален пропуск в последната секунда "блесна" Андрей Препелица

Така поделените точки оставиха двата отбора в Топ 3 на "А" група. Ремито днес пък се явява отлична възможност за отбора на Литкес, който при успех над Берое утре, ще измести Лудогорец от първото място във временното класиране.

Двата отбора започнаха двубоя доста мудно. Нито един от тях не прояви дързостта да потърси ранен гол, а предимно мислеха за представянето си в отбрана. Любопитно беше по трибуните, където собствениците на Лудогорец- Кирил и Георги Домусчиеви наблюдаваха изкъсо изявите на своите футболисти.

Изненадващо или не, първата интересна ситуация бе в актива на Славия. Козмин Моци не се ориентира добре при едно центриране, което позволи на Семерджиев да играе с глава. Ударът му обаче бе право в обсега на Борян.

Лудогорец направи нещо смислено чак към 20-ата минута. Натанаел центрира с левия крак в съперниковото наказателно поле. След кратък карамбол топката достигна до Анисе, който обаче стреля в тялото на Живко Атанасов.

Последваха нови силни мигове за Славия. В рамките на няколко поредни атаки, селекцията на Иван Колев опита няколко изстрела от сериозна дистанция, но Димитров и Карачанаков не бяха достатъчно акуратни.

Минутите до края на полувремето обаче принадлежаха на Лудогорец. В 33-ата минута, Съни Дяков пусна отличен пас към включващия се по крилото Сисиньо. Бразилецът моментално пусна остра топка в наказателното поле. Марио Кирев обаче внимаваше и пресече подаването миг преди да бъде оползотворено от Кешеру. Малко след това, румънецът за втори път бе отказан от миналия през Ювентус страж, след като надскочи Семерджиев, ала ударът му с глава бе спасен с лекота.

Попадението можеше да бъде факт в 45-ата минута, но късметът не бе на страната на "орлите". Натанаел намери по отличен начин младият полузащитник, който опита техничен изстрел в далечния ъгъл. За негово съжаление, коженото кълбо премина покрай страничната греда на Кирев.

На полувремето Едуард Ераносян опита промяна, пускайки в игра Вандерсон и Препелица. Това обаче не даде резултат в първите минути, през които Лудогорец отново не успя да наложи някакъв страховит натиск.

И когато вече никой не вярваше, че срещата ще бъде белязана от попадение, отбраната на Славия допусна чудовищна грешка. Димитър Пиргов опита да върне с глава към Кирев, но вместо това изведе Мисиджан сам срещу "белия" страж. Вура запази самообладание и хладнокръвно реализира за 1:0!

Голът даде нужната увереност на домакините, които скоро можеха да удвоят своята преднина. Натанаел стреля опасно без подготовка от 14-ина метра, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Фестивалът на гредите продължи и в 76-ата минута. Вандерсон напредна през центъра, след което отправи остър шут по земя, който срещна страничния стълб на Кирев.

Всички очакваха последния съдийски сигнал на Георги Йорданов, когато се случи и голямата сензация. В 87-ата минута Антон Карачанаков най-накрая сполучи при опитите си от фаул и с перфектно изпълнение не остави шансове на Борян. Тони изрази бурно радостта си, поради която бе декориран с жълт картон.

До края, Лудогорец хвърли всички сили в атака. Домакините получиха "златна" възможност за гол в последната секунда, ала Препелица не съумя да отбележи от 7-8 метра.

В следващия кръг Славия има столично дерби срещу Левски, докато ще трябва да гостува на неудобния Берое.

ЛУДОГОРЕЦ-СЛАВИЯ 1:1 (Развой на срещата по минута)