Литекс загуби с 1:2 от ДЖЕФ Юнайтед в третата си контрола, която двата тима изиграха в турския курорт Анталия. Поражението бе първо за тима на Люпко Петрович от седемте контроли през тази зима.

илиян стояновЯпонците откриха резултата още в 3-ата минута, след като Мицуно бе точен директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 34-ата минута Бето върна ловчанлии в срещата, като направи 1:1. За попадението на бразилеца му асистира Станислав Манолев.

В 37-ата след контраата на отбора на Илиян Стоянов (на снимката вляво) Куробе промуши топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Тодоров.

От 17,30 часа Литекс и ДЖЕФ Юнайтед ще изиграят втора проверка за деня, в която треньорите на двата отбора ще използват други състави.

ЛИТЕКС - ДЖЕФ Юнайтед 1:2
0:1 Мицуно (3), 1:1 Бето (34), 1:2 Куробе (37)

ЛИТЕКС: Тодоров, Берберович, Кирилов, Желев, Занев (84-Венков), Манолов, Йеленкович, Паланков (46-Генчев), Уелингтом, Родич (46-Слайтер), Бето (46-Бибишков)

ДЖЕФ ЮНАЙТЕД: Окамото, Мицомото, Стоянов, Джорджевич, Сато, Мицуно, Ямагаши, Ханю, Шимонура (59-Накаджима), Маки, Куробе (57-Сайто)