Фиорентина шамароса Ювентус в първия полуфинален мач за Купата на Италия. „Виолетовите" се наложиха с 2:1 над „старата госпожа" насред Торино. Така тимът на Винченцо Монтела има сериозно предимство за място на финала. Това е първо поражение за „бианконерите" в редовното време от 23 мача във всички турнири - 15 победи и 8 равенства.

Отличен мач с екипа на гостите записа играчът, дошъл под наем от Челси Мохамед Салах, който вкара и двата гола за тима си.

Резултатът бе открит в 11-ата минута от Салах. Домакините обаче успяха да възстановят равенството в 24-ата минута, когато Пепе асистира на Фернандо Йоренте, който бе точен за 1:1. До края на първата част резултатът остана непроменен.

След почивката отново Мохамед Салах изведе тима си напред, след като се разписа за 1:2. Това бе шести гол за египтянина в последните му 6 мача с екипа на Фиорентина.

Реваншът е на 7 април на стадион „Артемио Франки", а крайният победител ще се изправи срещу Лацио или Наполи, които в първата среща, играна на стадион „Олимпико", завършиха 1:1.

Ювентус - Фиорентина 1:2