Дербито между новаците Ейбар и Депортиво завърши с минимална победа за гостите от Ла Коруня. Галисийците надделяха с 1:0 и се поздравиха с първи успех от началото на сезона в Примера дивисион.

Така скъпоценното попадение за гостите беше дело на Хуан Домингес. Той беше точен още в самото начало на мача и голът му се оказа единствен за всичките 90 минути. Това се случи в 14-ата минута, когато, при едно разбъркване в наказателното поле на Ейбар, Домингес се оказа най-съобразителен.

Като цяло мачът след това не беше особено интересен и хубавите възможности бяха твърде малко. Домакините опитаха да направят обрат, но така и не се добраха до мрежата на Ла Коруня и трябваше да се примирят с първа домакинска загуба през кампанията.

Така благодарение на трите точки от понеделник вечер, Депортиво се изкачи в средата на таблицата и вече има четири точки в актива си. Ейбар пък остана в долната половина, като това беше втора загуба за новаците, които остават с три точки в актива си.