Отборът на Алтетико (Мадрид) завърши натоварената си седмица с важен успех над Депортиво (Ла Коруня). Момчетата на Чоло Симеоне спечелиха визитата си на негостоприемния „Риасор" с 1:2, с което направиха важна крачка към класиране в груповата фаза на Шампионската лига и през следващия сезон.

Отличен мач за „дюшекчиите" направи френският национал Антоан Гризман, който рано, рано успокои своите с две попадения до 22-ата минута. Антоан поведе мадридчани с уникален гол в 5-ата минута, след като засече топката от въздуха и не остави никакви шансове на Фабрисио.

Гол номер две падна и във вече споменатата 22-ра минута, когато Хесус Гамес изпълни тъч, Сидней върна топката назад и тя попадна в Гризман, който бе на втората греда и със силен изстрел с левия крак реализира 20-я си гол за сезона в Ла Лига.

Атлетико повярва, че мачът е спечелен и доста потрепери към края на срещата. В 78-ата минута Ориол Риера върна надеждите на домакините с красив гол. Малко след това резултатът можеше да бъде изравнен, ако не бе пропускът на Исаак Куенка.

All Goals _ Deportivo La Coruna 1-2 Atletico... by Match-Interview

ДЕПОРТИВО- АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:2

0:1 Гризман (5'), 0:2 Гризман (22'), 1:2 Ориол (78')

СТАДИОН: „Риасор"

СЪДИЯ: Давид Фернандес Борбалан

ДЕПОРТИВО: Фабрисио, Хуанфран, Лопо, Сидней, Луизиньо, Лукас, Беркантиньос, Меунянин, Кавалейро, Точе, Риера (резерви: Лукс, Мануел Пабло, Родригес, Ламас, Куенка, Лауре, Фарина)

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Облак, Гамес, Хименес, Годин, Хуанфран, Саул, Тиаго, Коке, Гарсия, Туран, Гризман (резерви: Моя, Секуейра, Хименес, Ансалдо, Торес, Кани, Миранда)