Отборът на ЦСКА демонстрира изключителна класа по време на последната си контрола през зимната подготовка. Като за финал момчетата на Христо Янев разбиха с 6:0 лидера в „Б" група - Дунав (Русе). „Армейците" бяха пълновластен господар на терена, като 5 от попаденията паднаха през втората част.

До почивката резултатът беше само 1:0, след като Станислав Маламов се оказа най-съобразителен след един ъглов удар и с глава наказа Мартин Луков. Малко след подновяването на играта, Мирослав Будинов получи червен картон заради грубиянско изпълнение.

Оттук насетне „армейците" заформиха истинска вихрушка пред вратата на „драконите". В 55-ата минута Чико Цветанов остана сам срещу съперниковия страж и елегантно направи 2:0. Последваха две попадения на резервата Николай Цветков, а с по един се отличиха младоците Витанов и Александров.

Унижението за Дунав можеше да бъде още по-голямо, но гредата в 75-ата минута удари Борислав Чорбаджийски.

Двубоят стартира с минута мълчание в памет на внезапно починалата футболна легенда-Трифон Иванов. Бе издигнат и специален транспарант с лика на железния бранител, под който пише „Вечна памет". Заради кончината на Иванов, ЦСКА днес игра със своите „черни" екипи.

ЦСКА-ДУНАВ 6:0 (Развой на срещата по минути):

90'-Край на мача

75'-ГРЕДА НА ЧОРБАДЖИЙСКИ! Бранителят бе на косъм от това да вкара седмото попадение в контролата.

71'- ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 6:0! Ужасът за дунавци няма край, шестият гол в тяхната мрежа реализира Николай Цветков.

70'-ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 5:0!!! Александър Александров също записва името си сред голмайсторите.

68'-ГООЛ ЗА ЦСКА!!! 4:0 Борис Галчев изпълни пряк свободен удар, а при добавката най-съобразителен се оказа младокът Петър Витанов.

60'-ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 3:0!!! Появилият се като резерва Николай Цветков прави резултата класически.

55'-ГООООЛ ЗА ЦСКА!! 2:0 Отбраната на гостите допусна сериозна грешка, която позволи на Момчил Цветанов да остане сам срещу съперниковия страж и елегантно отбеляза.

49'-Гостите остават с човек по-малко, след като Мирослав Будинов изненада неприятно с груба изява. Секунди по-късно в игра за "драконите" се появи нов футболист и така численото равенство бе възстановено.

46'-Играта се подновява

45'-Край на първата част

43'-Спречкване между Кирил Динчев и Атанас Атанасов от гостите, което бе потушено с раздаването на жълти картони

25'-Преслав Йорданов бе близо до втори гол за ЦСКА, но ударът му бе отразен от вратаря на Дунав (Русе).

14'- ГООЛ ЗА ЦСКА! 1:0!! Станислав Маламов се оказа най-съобразителен след един ъглов удар и с глава не остави никакви шансове на Мартин Луков.

3'-Чико Цветанов не съумя да засече хубаво подаване на Преслав Йорданов

1'-Начало на срещата

ЦСКА: Стоян Колев, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Момчил Цветанов, Борис Галчев - к, Преслав Йорданов, Йордан Йорданов, Самир Аясс, Станислав Маламов, Виктор Райчер, Ангел Грънчов

Резерви: Анатолий Господинов, Ниолай Дичев, Александър Александров, Павел Головодов, Петър Витанов, Милане Кикарин, Николай Цветков, Васил Попов

ДУНАВ: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Деян Димов -к, Ивайло Раденцов, Юлиян Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакълов, Мирослав Будинов

Резерви: Радосвет Христов, Ангел Здравчев, Йордан Димитров, Николай Колев, Слави Читаков