Челси оглави класирането в група "G"  на Шампионската лига. Лондончани победиха като гости Спортинг Лисабон с 1:0 и по този начин събраха 4 точки след първите два кръг. В другия мач от групата Шалке направи изненадващо 1:1 у дома срещу аутсайдера Марибор и остана само с 2 точки.

Англичаните обаче стигнаха изключително трудно до успеха в Португалия. Мачът можеше да е много по-лесен, ако Диего Коща бе успял да вкара още в 3-ата минута, когато се озова напълно сам срещу Руи Патрисио, но позволи на вратаря да спаси удара му.

Гостите продължиха с пропуските и Шюрле също се отчете с такъв в 24-ата мин, когато не успя да насочи във вратата чудесно подаване на Азар.

Спортинг най-после капитулира в 34-ата мин, макар че голът на Челси дойде с много късмет. Фабрегас центрира от фаул, а Неманя Матич засече с глава. Топката описа странна парабола, удари се в горната греда и влезе във вратата на португалците.

Челси продължи да играе по-съсредоточен и за втори път в мача изведе човек сам зад гърба на отбраната и очи в очи с Патрисио, но стражът отново спаси.

Секунди след това Нани дори можеше да изравни в първата добра атака за „лъвовете" за втората част, но ударът му срещна мрежата от външната й страна.

В последните десетина минути Спортинг опита натиск и се оголи. Коща и Филипе изпуснаха добри положения за втори гол, а за домакините шансове профукаха нани и Монтеро. В крайна сметка нов гол не падна и Челси взе трите точки.

В другия мач от групата Шалке продължи лошото си представяне от началото на сезона. „Кралско сините" направиха 1:1 на свой терен с Марибор, като дори изоставаха в резултата до 56-ата мин. когато кой друг ако не Хунтелаар успя да изравни. Иначе Дамян Бохар бе открил за словенците в средата на първото полувреме.

СПОРТИНГ - ЧЕЛСИ 0:1

0:1 Матич (34')

Спортинг: Патрисио, Маурисио (63 Пауло Оливейра), Сар, Силва, Седрик, Вилиам Карвальо, Жоао Марио, Адриен Силва (81 Монтеро), Карило (81 Капел), Нани, Слимани

Челси: Куртоа, Иванович, Тери, Кейхил, Филипе Луис, Матич, Оскар (71 Микел), Фабрегас, Азар (84 Салах), Шюрле (58 Вилиан), Диего Коща