Реал (Мадрид) направи грешна стъпка срещу коравия отбор на Малага. "Белият балет" направи 0:0 на "Сантяго Бернабеу". Тимът на Рафаел Бените изпусна куч чисти положениа, а Роналдо на няколко пъти бе близо до гола, но топката така и не влезе във вратата.

Съдията на мача Гонсалес Гонсалес ощети мадридчани, след като не зачете попадение в 90-ата минута заради несъществуваща засада на Лука Модрич. Освен това домакините може би вкараха гол в 76-ата минута, но не се видя дали топката премина голлинията с пълния си обем.

Така Реал събра 14 точки и след шест кръга изостава с една от каталунците.

Мадридчани доминираха през целия мач създадоха доста положения и отправиха 18 удара, 11 от които точни. Белите дори имаха шанс да играят с човек повече след 77-ата минута. Карлос Камени обаче се представи отлично на вратата на гостите и запази нулевото равенство.

В самия край на мача,  Роналдо направи невероятен пропуск, засичайки с глава над вратата от непосредствена близост.