Старши-треньорът на Литекс Красимир Балъков призна, че тимът му е бил тотално надигран от Лудогорец. Както е известно голямото дерби на деветия кръг завърши с успеха за шампионите - 4:1. Ето какво каза Балъков след последния съдийски сигнал:

„Разликата между двата отбора от днешния мач изглежда голяма. Имаме доста да учим. Имаме много млади футболисти, нормално е срещу опитен тим като Лудогорец да се получат такива неща. Днес се забеляза, че когато Лудогорец включи на предна скорост, не можем да проследим ритъма на игра. Работим, доста неща видях в този мач.

Имахме и лош епизод, получихме втори гол в последната минута на полувремето. Това улесни мача за Лудогорец.  Мога само да ги поздравя, играха концентрирано и заслужено победиха. Пожелавам им успех в Шампионска лига".