Отборът на Наполи се възползва от грешната стъпка на Фиорентина по-рано през деня и надви с 3:0 като гост Верона. Холандецът Дрис Мертенс даде аванс на „небесно-сините" преди почивката, а през втората част с попадения на Инсине и Джемайли гостите оформиха класическата си победа.

По този начин Наполи събра на сметката си 42 точки и вече има цели 5 повече от Фиорентина. Припомняме, че по-рано днес „виолетовите" завършиха наравно 0:0 при визитата си на Торино. Нещо повече - момчетата на Рафа Бенитес продължават гонитбата за втората позиция със състава на Рома.

В друга среща от кръга Аталанта победи с 2:1 закъсалия Катания. Всички попадения в срещата паднаха след почивката. Херман Денис бе точен от дузпа в 67-ата минута, а Макси Моралес покачи на 2:0 в 86-ата. В самия край на срещата Лето върна един гол, но за повече сицилианците нямаха нито време, нито сили.

Благодарение на успеха Аталанта се утвърди в средата на таблицата. Катания пък остава на дъното.