Ботев (Пловдив) най-после зарадва в шампионата на Източна „Б" група, след като победи като домакин на стадиона в Брестник с 2:0 гостите си от Нефтохимик. Пловдивчани тотално превъзхождаха съперника и съвсем заслужено спечелиха неполучилото се дерби, с което отново си отвориха пътя към „А" група.

Ботев започна вихрено мача и с първия съдийски сигнал „шейховете" се принудиха да играят в защита с целия си тим. Йордан Христов тресна страничния стълб в тези начални минути на двубоя, а малко по-късно Молдованов трябваше да чисти от голлинията шут на Ангел Рахов.

В 25-ата минута Стойко Сакалиев организира контраатака за гостите, но съобразителността на бранителя Николай Димитров предотврати среща с топката на останалия „на гьоме" таран Юрий Иванов.

След това играта се пренесе между двете наказателни полета, а това свали гарда на пловдивските фенове, довело до сваляне на децибелите в агитката им. „Жълто-черните" навиячи обаче изригнаха в края на полувремето, когато любимците им забиха два гола.

Деян Христов разпечата Станев в 38-ата с гол дълго оспорван от гостите за нарушение на голмайстора срещу вратаря. Арбитърът Ивайло Стоянов отсвири протестите с цената на три жълти картона.

Сашо Александров - Кривия пък удвои в 43-ата с много майсторство, като доказа твърдението, че който си го може - може. Ветеранът елегантно залъга в пеналта, че ще подава, след което вкара със зверска тупалка.

Молдованов бе близо до гол за Нефтохимик в началото на втората част, но Димитров с крак изби в корнер. Последва 20-минутна нападателна игра на бургазлии без опасности за вратаря Христо Иванов не се стигна.

„Канарчетата" рутинно удържаха трите точки, залягайки на контраатаки, изпортени от Деян Христов и Димитър Байрев.

Двубоя от стадиона в Брестник изгледаха 2 500 зрители, които изпълниха трибуните до краен предел, но поне още 500 видяха успеха на пловдивчани край оградата на „Беркут". Срещата се явява и втора поредна победа за Ботев с треньор Коце Видолов, заменил Милен Радуканов.

Ботев (Пд) - Нефтохимик 2:0
1:0 Д. Христов (38), 2:0 Александров (43)

БОТЕВ (Пд): Хр. Иванов, Анг. Рахов, Рад. Бачев, Ник. Димитров, В. Бонев, Иво Димитров, Ал. Александров (55-М. Огнянов), Т. Неделев (70-Д. Байрев), Д. Атанасов, Й. Христов (85-Н. Домакинов), Д. Христов

НЕФТОХИМИК: П. Станев, Г. Димов (58-М. Христов), Д. Молдованов, Адр. Олегов (47-Ел. Христов), Д. Лефтеров, Стан. Митев, Люб. Божинов, Стам. Ангелов (58-П. Колев), Момч. Желев, Юр. Иванов, Ст. Сакалиев

Рефер: Ивайло Стоянов (Петрич)
Жълти картони: Молдованов, Станев, Олегов (Н).
Стадион „Беркут", с. Брестник - 2 500+500 зрители.