Отборът на Атлетико (Мадрид) с Мартин Петров в състава си се класира на седмо място в класирането и така изпусна правото да играе в евротурнирите.

Дюшекчийте победиха Осасуна с 2:1 като гости. Мартин Петров и Макси Родригес играха на добро ниво за Атлетико и в 37 минута аржентинецът Макси успя да открие резултата.

Минута след началото на втората част ветеранът Саво Милошевич изравни. В 51-ата Монреал даде победата на гостите от Мадрид след автогол.

Атлетико изгуби битката за евротурнирите след загуба в предишния кръг от Селта, където треньор е българинът Христо Стоичков.

Единствената възможност за участие в купата на УЕФА за "дюшекчийте" минава през спечелването на турнира Интертото.

В този кръг конкурентите на Атлетико Виляреал и Сарагоса не допуснаха изненади и завършиха съответно: Севиля - Виляреал 0:1 и Рекреативо - Сарагоса 1:1

Осасуна: Изкиеро, Куеляр, Мигел Фланьо, Монреал, Пунял, Хектор Фонт, Хуанфран, Давид Лопес, Муньос, Милошевич, Аркая.

Атлетико: Сертаридис, Елер, Антонио Лопес, Зе Кастро, Маниш, Коштиня, Макси Родригес, Торес, Мартин Петров, Агуеро, Гаети.