Милан спечели за рекорден шести път Суперкупата на Италия, след като в спор за трофея победи с 2:1 Интер. Градските съперници премериха сили пред препълнените трибуни на „Птичето гнездо" в Пекин. Уесли Снайдер изведе „нерадзурите" напред в резултата в средата на първата част. След почивката обаче Ибрахимович и Боатенг се разписаха и осигуриха пълния обрат.

Като цяло двата отбора си размениха по едно полувреме, но повече опасности пред противниковата врата създадоха шампионите на Италия. Двубоят пък по всяка вероятност ще бъде последен за Уесли Снайдер с екипа на Интер. Както е известно холандецът е считан за сигурно ново попълнение на Манчестър Сити.

Интер започна по-добре срещата и в първите минути прибра шампионите на Италия в собствената им половина. Основна фигура във всяка атака на „нерадзурите" бе Уесли Снайдер, през когото минаха почти всички топки.

Противно на логиката Милан бе на косъм да открие резултата в 6-ата минута. При първото си минаване на центъра, Ибрахимович изведе майсторски Робиньо, който обаче от 10 метра стреля малко над вратата.

В средата на първото полувреме Интер откри резултата чрез най-добрия на терена - Уесли Снайдер. Холандецът изпълни специалитета си - пряк свободен удар от около 20 метра, като оплете топката в горния десен ъгъл на Абиати. Оказали се догонващи в резултата „росонерите" най-после се сетиха да погледнат към половината на съперника. Атаките на Милан обаче бяха хаотични и не доведоха до нищо опасно. И когато полувремето вървеше към края си, едно прострелно центриране на Игнацио Абате можеше да доведе до гол за Милан. Ударът с глава на Ибрахимович обаче срещна левия страничен стълб.

През второто полувреме шампионите на Италия излязоха напълно преобразени. Момчетата на Алегри взеха тотален превес и логично стигнаха до изравнителен гол. Робиньо изведе много добре в полето Зеедорф, който пусна към Ибрахимович, а за шведа не бе проблем от 3 метра на празна врата да изравни - 1:1. Секунди след попадението на терена се появи и Алешадре Пато, който замени сънародника си Робиньо.

Само 9 минути по-късно Милан стигна до втори гол. При нова бърза атака Пато отправи много опасен удар от въздуха, Жулио Сезар отклони топката в страничната греда, а притичалият Кевин Принс Боатенг вкара за 2:1. От тук до края на мача „росонерите" спокойно владееха топката и не оставиха шанс на съперника си. Все пак в 93-ата минута Интер можеше да изравни, но Самуел Ето'о бе в положение на засада. В крайна сметка по-добрата игра на Милан след почивката се ознаменува с първа титла за сезона.

МИЛАН - ИНТЕР 2:1

0:1 Снайдер (22')

1:1 Ибрахимович (60')

2:1 Боатенг (69')

МИЛАН: Абиати, Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта, Гатузо (75' Амброзини), Ван Бомел, Зеедорф, Боатенг (82' Емануелсон), Ибрахимович, Робиньо (62' Пато)

Резерви: Амелиа, Бонера, Йепес, Касано

ИНТЕР: Жулио Сезар, Ранокиа, Самуел, Киву, Санети, Тиаго Мота, Станкович (74' Пацини), Алварес (64' Фараони), Оби (82' Кастайнос), Снайдер, Ето'о

Резерви: Кастелаци, Бианкети, Мунтари, Пандев.