Баскетболистите на ЦСКА записаха четвърта загуба в турнира за купата на ФИБА-Европа и отпадна от понататъшно участие. В мач от група "G" „червените" отстъпиха у дома със 75:79 (23:24, 22:22, 16:17, 14:16) на турския Тюрк Телеком.

Феновете на отбора прекъснаха срещата 2,25 минути преди края. Те покриха терена на зала „Универсиада" с хартиени ленти в момент, когато техните любимци бяха в атака. Срещата бе подновена след няколко минути.

Брад Трейна започна отлично мача и в първата четвърт наниза 13 точки. Ниска ефективност показа централният нападател на ЦСКА Израел Шайнфелд, който направи няколко груби грешки. Втората четвърт бе отново равностойна.

В края на мача ЦСКА заигра ва банк, защото се нуждаеше от успех с поне 8
точки, за да запази шансове да продължи. В Анкара Тюрк Телеком бе спечелил с 93:86. В крайна сметка „червените" отстъпиха. Най-резултатен за тях бе Трейна с 23
точки. Дъдли се отчете с 25 т. за гостите.

В последния кръг на груповата фаза ЦСКА гостува на 12 декември на Паниониос.