Илиян Мицански стартира лятото с победен гол за своя Карлсруе. Националът донесе първата победа на тима си в контролите от подготовката.

29-годишният нападател подсигури успеха с 1:0 над чешкия Прибрам в Австрия, където втородивизионният немски тим е на лагер в Шефау.

Мицански се появи на терена в 60-ата минута, на мястото на голмайстора на Втора Бундеслига за миналия сезон Рувен Хенингс.

7 минути по-късно българинът преодоля противник и от границата на наказателното поле на "Прибрам" с плътен удар по тревата се разписа.

Това бе втората контрола на Карлсруе, като в първата бе записана загуба с 0:1 от аматьорския Лар. В нея обаче не играха Мицански и другите национали на германския тим.

В Шефау, Карлсруе играе следващия си приятелски мач срещу руския Рубин в сряда. В отбора от Казан няма да бъде Благой Георгиев, който е контузен.