ПФК Бургас завърши 2:2 двубоя си с Ботев (Гълъбово). За възпитаниците на Ангел Стойков това бе втора контролна среща от предсезонната подготовка.

В нея те отново излязоха със зелени екипи с емблемата на Нефтохимик. Както е известно, двата отбора обявиха, че обединяват своите усилия. Ботев откри резултата в 12-ата минута чрез Халил. Мечев изравни в 20-ата минута, но Патев си отбеляза автогол в 27-ата минута за 1:2.

Мечев отбеляза втория си гол в мача в 33-ата минута, оформяйки и крайния резултат. ПФК Бургас можеше да открие резултата още в 6-ата минута, но пропуск направи Андонов. След още толкова игрово време Ботев откри резултата, след като Халил се оказа сам срещу вратаря и не сгреши. 3 минути по-късно равенството можеше да бъде възстановено, но удар на Манев срещна напречната греда. Все пак, в 20-ата минута резултатът стана 1:1. Симеон Мечев намери мрежата зад стража на Ботев с плътен удар от границата на наказателното поле. В 27-ата минута Патев си отбеляза автогол с глава, след центриране от фаул. 6 минути по-късно отново Мечев изравни. Той изпълни по чудесен начин свободен удар, стреляйки от малък ъгъл и изненада вратаря на Ботев. В 36-ата минута играч на Ботев игра с ръка в собственото си наказателно поле, но съдията не отсъди дузпа. Само 4 минути по-късно Бургас можеше да излезе напред в резултата, но Георгиев пропусна сам срещу вратаря. Второто полувреме започна с натиск на Бургас. Воденият от Ангел Стойков отбор можеше да реализира трето попадение в 55-ата минута.

Ахмедов се отскубна от защитата, остана сам срещу вратаря на Ботев, но стреля право в тялото на стража. До края на двубоя и в двата тима бяха извършени доста смени, което повлия и на качеството на играта. Бургазлии имаха осезаем териториален натиск, но не успяха да го материализират.

Състав ПФК Бургас: Хр. Славов, Т. Гочев, П. Патев, Ст. Жеков, Ст. Калпаклиев, Ст. Андонов, Ж. Хаджиев, С. Мечев, Ем. Манев, Д. Георгиев, Ахм. Ахмедов (К. Георгиев, Ст. Кижев, Яс. Тузаков, Л. Любенов, М. Димитров, Ер. Карадайъ, Кр. Илиев, М. Радев).