Арсенал победи Нюкясъл с минималното 1:0 в среща от 20- ия кръг на Висшата лига. Точен за „топчиите" Лоран Кошчелни, който се разписа в 72- ата минута.

Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на легендарния вратар на „свраките" Павел Сърничек. Първата част на „Емиратс" завърши при нулево равенство, като Арсенал имаше надмощие в началните минути, но постепенно гостите изравниха играта.

Второто полувреме започна с по-добра игра на „черно-белите, които с центрирания на два пъти застрашиха Петър Чех, но вратарят се отличи с чудесни намеси.

В 72- ата минута Арсенал откри резултата. След корнер изпълнен от Месут Йозил и асистенция на Оливие Жиру, Лоран Кошчелни реализира.

До края на срещата „артилеристите" контролираха играта и не позволиха да бъдат изравнени, като Рамзи пропусна да покачи на 2:0 в последните секунди.

В други мачове от кръга Норич победи Саутхемптън с 1:0, а Уест Бромич постигна успех над Стоук Сити с 2:1.

West Bromwich Albion 2-1 Stoke City | All Goals... by soccerhub365

1-0 Laurent Koscielny SUPER Goal | Arsenal v... by soccerhub365