Българският лидер на руския Амкар - Георги Пеев вкара поредния си гол за състава от Перм, в срещата с Локомотив (Москва) от 26-ия кръг на руската Премиер лига, завършила при резултат 1:1. В края на двубоя обаче Пеев беше изгонен.

Българският футболист, заедно с Петър Занев започнаха като титуляри, а Захари Сираков остана на скамейката.

В началото на мача Пеев центрира опасно към вратата на съперника, но там отбраната на гостите се справи. В 10-ата минута отвово българинът стреля от 12 метра, топката се удари в ръката на Денисов, но съдията си замълча.

В 65-ата минута Тарасов фаулира Пеев в наказателното поле и българинът се разписа за 1:0. В 76-ата минута Георги беше заменен от Йовичич, а гостите съумяха да изравнят резултата в 90-ата минута. Тогава Самедов изравни резултата, а това стана дълбоко в добавеното време на мача.

Георги Пеев получи червен картон от съдията, тъй като навлезе на терена, претендирайки за фаул срещу вратаря при изравнителното попадение на гостите от Москва.

Все пак с тази спечелена точка Амкар има 24 и заема 13-ото място, а Локомотив са 7-ми с 39 точки.