Лукойл Академик записа осма поредна победа в надпреварата в Националната баскетболна лига. Шампионите победиха като гост Черно море Порт Варна с 83:72 /18:20, 19:17, 19:25, 16:21/ и вече са с актив от 16 точки. Лукойл Академик повече със 7 точки още в началото на първата част, но добрата защита на домакините не им позволи да натрупат преднина.

Черно море Порт Варна успя да поведе при 18:16, но в крайна сметка загуби първата четвърт. През втората част играта бе много интересна и оспорвана, като домакините дори успяха да дръпнат с 5 точки при 34:29. на почивката обаче резултатът бе равен - 37:37. През третата част след равенство при 41:41 гостите поведоха и не изпуснаха водачеството до края на двубоя. Домакините успяха да намалят пасива си до само точка при 50:51, но преди последната част шампионите водеха с 62:56.

В последната част Лукойл Академик бяха по-добрият отбор и заслужено спечели срещата. За победителите Павлин Иванов реализира 18 точки, а Димитър Димитров добави 16. За Черно море порт Варна най-резултатен стана Станислав Цонков с 15 точки, а Николай Стоянов вкара 13 точки.