Челси разгроми Нюкасъл. „Сините" се наложи над „свраките" с 5:1 на "Стамфорд Бридж".
Тимът на Гуус Хидинк най-после показа много добра игра и класа на терена.

Една от водещите фигури тази вечер бе търсещият формата си Педро, който избухна с два гола и демонстрира отлично ниво.

Лошата новина за домакините обаче бе контузията на Джон Тери. Капитанът беше принудително сменен още преди почивката. Тери вероятно ще пропусне първия осминафинален мач от Шампионска лига с ПСЖ на 16 февруари в Париж.

Резултатът бе открит в 5-ата минута. Вилиан изведе Коща, който с едно докосване се разписа за 1:0. Три минути по-късно Педро нахлу на скорост в наказателното поле и с удар по земята удвои преднината на Челси.

В 16-ата минута Коща изведе Вилиан, за когото не беше проблем да се разпише за 3:0. В 59-ата минута Сеск Фабрегас асистира към Педро, който овладя на гърди и стреля за 4:0.

В 83-ата минута Траоре се разписа за 5:0. В продължението на двубоя пък Андрос Таунзенд вкара почетния гол за Нюкасъл.