ЦСКА направи поредна крачка към шампионската титла. „Армейците" постигнаха 12-та победа от началото на сезона, като този път „жертвата" бе отборът на Литкес. Ловчанлии бяха победени с 2:0, а в герои за домакините се превърнаха бранителят Александър Тунчев и резервата Еденилсон Бергонси.

Бившият национал се разписа 17-ата минута, когато бе точен с глава. Бразилецът пък сложи точка на спора с уникален гол малко преди края, разстрелвайки Винисус от над 30 метра. Така столичани продължиха с перфектното си представяне срещу „оранжевите", които вече шести мач освен победа, нямат дори и отбелязан гол срещу Якуб Дивиш и компания.

Така софиянци загряха по възможно най-добрия начин за дербито с Левски, където „армейците" ще търсят шести пореден успех.

ЦСКА продължава да бъде едноличен лидер в „А" група. „Червените" имат актив от 29 точки, 7 повече от втория Лудогорец и 8 от третия Берое. Литекс пък се свлече до петата позиция с едва 19 пункта.

Въпреки първоначалните очаквания, стадион "Българска армия" отново остана полупразен. На столичният стадион имаше около 6000 души, които рязко контрастираха с афишираните 10000 от "червеното" ръководство. Атмосферата обаче бе повече от великолепна, тъй като привържениците в Сектор „Г" се постараха максимално за комфорта на своите любимци.

„Армейците" изобщо не си губеха времето и веднага поеха контрола върху срещата. Момчетата на Стойчо Младенов стартираха с агресивни атаки, докато съперникът им се прибра в отбрана, чакайки шансове за бързи контри.

Първото интересно положение бе регистрирано в 8-ата минута, когато Тони Силва опита нестандартен шут от интересна позиция, който с мъка бе избит от Винисиус в ъглов удар. Секунди след това, Тончи Кукоч традиционно пробва изстрел от много далечна дистанция. Опитът му обаче завърши с разочароващ шут в аут.

„Армейците" заслужено достигнаха до гол след 17 минути игра. Жоао Фелипе изпълни бързо един ъглов удар към намиращия се наблизо Соарес. Африканецът моментално центрира в наказателното поле, където връхлитащият Тунчев успя да засече топката с глава, разстрелвайки Винисиус за 1:0!

Нещата за Литекс можеха да станат още по-зле след 180 секунди, ако Баривиера не бе демонстрирал рефлекс. Антон Карачанаков не бе на терена, но ЦСКА отново беше опасен при статично положение. Маркиньос изпълни отличен пряк свободен удар, който с мъка бе спасен от стража на гостите. Изпитанията пред гостуващия  страж обаче не спряха до тук.  Винисиус трябваше да спасява клуба си и при мощен шут на Фелипе, който реши да го изненадва с шут от средна дистанция.

"Лудите глави" Тончи Кукоч и Джаксън Менди се хванаха за гушите при една спорна ситуация в 37-ата минута. Напрежението между тях все пак бе бързо потушено, а хърватинът наказан с жълт картон.  Тончи отново бе в центъра на вниманието след няколко атаки, когато той стреля много технично с външен фалц, но покрай страничната греда на Литекс.

„Оранжевите" разочароваха тотално. През първата част момчетата на Краси Балъков не направиха нищо смислено, като единственият, който се опитваше да промени статуквото бе самотникът в атака Уилмар Джордан.

Втората част се разви точно по вкуса на ЦСКА. „Армейците" комбинираха уверено, а срещу тях стоеше един безидеен съперник. Стойчо Младенов традиционно направи своите дефанзивни смени и „затвори" мача, въпреки предостатъчното време до края.  Това обаче не се оказа никакъв проблем. Дивиш и отбраната пред него се справиха  с нещото, като финален натиск на Литекс и така напълно заслужено, „червените" достигнаха до своята 12-та победа.

Нещо повече, ЦСКА дори успя да отбележи втори гол, и то какъв!! В 87-ата минута, резервата Еденилсон Бергонси шутира изненадващо от над 30 метра. Коженото кълбо влетя неспасяемо в мрежата на слисания Баривиера, вдигайки на крака всички „червени" фенове на стадион „Българска армия"!