Лукойл Академик бе на път да претърпи първа загуба за сезона в НБЛ, но изигра страхотна последна част и обърна Черно море Порт Варна като гост, побеждавайки с резултат 87-82.

Страхотно първо полувреме на варненци им даде стабилна преднина от 17-19 точки, но през второто „студентите” успяха да стопят разликата и след силно последни минути да си тръгнат с победата. Така вицешампионът остава непобеден до момента във вътрешното първенство с осем успеха, а варненци са с по 4 победи и загуби.

В следващия кръг Лукойл гостува на Ямбол, а Черно море посреща Берое. Тери Смит наниза 20 точки за победителите, 16 добави Чарлс Томас, а 13 и 7 асистенции – Морис Къри.

Божидар Аврамов отбеляза 19 точки за Черно море срещу бившия си отбор, 18 и 6 борби добави Милян Пупович (но 4/11 от наказателната линия), а по 10 – Асен Великов и Александър Йевджич.