Ливърпул записа нова победа ъв Висшата лига. "Мърсисайдци" се наложиха с 1:0 над новака Борнемут на "Анфийлд". Това е втора поредна победа за Ливърпул след успеха с 1:0 над Стоук Сити като гост. Така до момента тимът на Брендън Роджърс все още не е допуснал гол във варатата си за 180 минути.

Единственото попадение в днешната среща падна в 26-ата минута, а негов автор стана новото попъление Кристиян Бентеке. Белгиецът се измъкна зад гърба на защитниците на Борнемут и след подаване на Джордан Хендерсън откри резултата за Ливърпул.

Лошата новина за Ливърпул е контузията на капитана Хендерсън, който напусна принудително терена малко след началото на второто полувреме. Капитанът иначе успя да нацели греда от фаул през първото полувреме, а в продължението на срещата и Бентеке разтресе гредата.

Гостите показаха сърцата игра, но това не бе достатъчно да измъкнат поне точка от този мач.