Десет години след като, тогава 15-годишната Сесил Каратанчева се класира на четвъртфинал на турнира по тенис в Квебек, сега състезаващата се за Казахстан тенисистка повтори постижението си. Както и тогава тя острани на осминафинал поставената под № 3 в схемата. Сега нейна жертва стана Кристина Младенович от Франция.

Мачът беше много оспорван и завърши при резултат 5:7, 6:4, 7:5 след 2 часа и 33 минути игра. Българката трябваше да наваксва изоставане от 1:4 в третия сет.

В спор за място на полуфиналите Каратанчева ще се изправи срещу победителката от срещата между Тимеа Бабош (Унг) и Миряна-Лучич Барони (Хър). Хърватката направи много силно участие на US Open и стигна до осминафиналите след като премина през квалификациите.