Хамбургер зае 3-ата позиция в турнира Дойче Телеком Къп. Северняците спечелиха малкия финал срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1, като срещата се игра на техния стадион ФолксПарк Щадион.

Жак Зуа в 3-ата минута откри резултата за домакините, а в 21-ата Рафаел ван дер Ваарт, а Керем Демирбай оформи крайното 3:1 в 53-ата. Бразилецът Рафаел изравни за зелено-черните от Мьонхенгладбах в 4-ата минута.

Носителят на трофея от миналата година Байерн (Мюнхен) играе по-късно днес финал за трофея срещу Волфсбург.

За първите два гола основна вина носи вратарят на Борусия (М) Кристофер Хаймерот, който не успя да се намеси при удар с глава на Зоуа, а същото се оказа и при удара на холандския ветеран Ван дер Ваарт.

Представянето като цяло донесе доста позитивизъм в играта на Хамбургер, който в последните два сезона се спасява от изпадане съвсем накрая. Новото им попълнение Пиер-Мишел Ласога днес не беше в стартовия състав.