Удинезе попари шампиона Удинезе на старта на Серия А. Фриуланите сензационно се наложи над  Ювентус с 1:0 насред Торино.

През всички 90 минути домакините имаха тотално превъзходство, но се скъсаха да пропускат, а вратарят на гостите Карнизо изигра страхотна среща и спаси всичко възможно.

Единственото попадение падна в 78-ата минута. При една от редките си атаки, гостите стигнаха до изненадващия успех с гол на Сирил Теро.

Отсъствието на напусналите Андреа Пирло, Карлос Тевес и Артуро Видал, както и на контузените Клаудио Маркизио, Сами Кедира и Алваро Мората, определено се отрази на "старата госпожа" и тя не показа лицето си от миналия сезон, когато спечели дубъл в Италия и игра финал в Шампионска лига.

Ювентус - Удинезе 0:1

0:1 Теро (78)

Ювентус: Буфон, Киелини, Бонучи, Лихтщайнер (80-Исла), Евра, Погба, Падоин, Стураро, Перейра (79-Йоренте), Манджукич, Коман (64-Дибала)

Удинезе: Карнезис, Пирис, Данило, Орто, Еденилсон, Баду (52-Коне), Итура, Фернандес, Аднан, Теро, Ди Натале (66-Дзапата)