Отборът на Барселона допусна четвърта загуба при участието си в група "F" на Евролигата. "Каталунците" отстъпиха със 70:74 при гостуването си на Брозе Баскетс в много здрав и оспорван двубой.

Българският баскетболист Александър Везенков записа 7 минути. Той се появи на терена в края на третата част и вкара една тройка и направи 2 борби.

Най-резултатен в мача бе Джъстин Долман с 19 точки, а с по 10 точки за Барса се отчетоха Пау Рибас и Алекс Абринес. За победителите пък най-много точки отбеляза Янис Стрелникс - 16. С 15 завърши Дариус Милър, а Даниел Тайс вкара 11.

След тази загуба Барселона се срина до предпоследното 7-мо място в групата с 2 победи и 4 поражения. Брозе Баскетс пък се изкачи до 5-ата позиция с 3 победи и 3 загуби. Водач е московският Химки с 4 победи и 1 поражение.