Ливърпул записа 11-а поредна победа в първенството на Англия, след като в двубой от 35-ия кръг победи като гост Норич с 3:2. По този начин „червените" имат нужда от 7 точки в оставащите до края 3 кръга, за да си гарантират първа титла от 24 години насам! В герой за Ливърпул се превърна младокът Рахим Стърлинг, който отбеляза две попадения и асистира за третото.

Двубоят на „Кероу Роуд" започна фантастично за гостите, които имаха преднина с 2 гола след едва 11 минути игра! Начало на головата фиеста даде Рахим Стърлинг, който в 4-ата минута се разписа със страхотен шут от около 25 метра. Никакъв шанс за реакция от страна на Руди - 0:1!

Малко по-късно Коутиньо намери Алън в полето, последният стреля светкавично, но този път стражът на домакините боксира. В 11-ата минута Стърлинг изведе фантастично Луис Суарес, който от 3-4 метра фронтално срещу Руди нямаше как да сгреши - 0:2. До края на първата част нови голове нямаше, а най-дискусионният момент бе в 30-ата минута, когато Снодграс фаулира по брутален начин Алън, но главният съдия показа само жълт картон на играча на домакините.

В началото на второто полувреме Норич съживи интригата с гол от нищото. При едно рутинно центриране, Миноле и Шкъртел не се разбраха и топката в крайна сметка попадна на крака на Хупър, който на празна врата вкара за 1:2. Много бързо Ливърпул успя да тушира напрежението, реализирайки трето попадение. При една бърза атака Стърлинг стреля, топката рикошира и прехвърли коварно Руди - 1:3.

В последните минути на срещата интригата се завърна, след като Норич отново успя да намали преднината на мърсисайдци само на един гол. Снодграс засече с глава отлично центриране на Олсон и вкара много красив гол - 2:3. До края домакините наложиха сериозен натиск, който обаче не доведе до изравнителен гол.

НОРИЧ - ЛИВЪРПУЛ 2:3

0:1 Стърлинг (4')

0:2 Суарес (11')

1:2 Хупър (54'')

1:3 Стърлинг (62')

2:3 Снодграс (77')

НОРИЧ: Руди, Уитакър, Олсон, Джонсън, Мартин, Търнър, Фер (78' Мърфи), Снодграс, Редмънд, Хупър (78' Ван Волфсвинкел), Хаусън

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Джонсън, Шкъртел, Сако, Фланаган, Джерард, Алън (81' Агер), Лукас, Стърлинг, Коутиньо (76' Моузес), Суарес