Португалският гранд Порто ознаменува по възможно най-добрия начин своя мач номер 200 в най-престижния европейски клубен турнир Шампионска лига.

На своя "До Драгао" домакините разнебитиха госта си от Беларус - БАТЕ с безответното, категорично 6:0.

В герой за тима си се превърна съотборникът на Райс М'Боли в алжирския национален отбор Ясин Брахими. Той се отчете с хеттрик, като бе и в основата на всичко по-интересно за отбора по време на целия двубой.

Именно Ясин откри резултата след само 5 минути игра, за удоволствие на и без това празнуващите фенове на "До Драгао". След малко повече от половин час игра отново Брахими покачи на 2:0 и загатна, че интрига в мача по-скоро няма да има.

Джаксън Мартинес направи 3:0 малко преди почивката, а само 10-ина минути след подновяването на играта Брахими оформи хеттрика си, разписвайки се за вече далеч по-категоричното и безвъзвратно 4:0.

Адриан Лопес заби предпоследния пирон в ковчега за БАТЕ, а крайното 6:0 оформи Абубакар, вкарал в 76-ата минута.

Така Порто стартира повече от впечатляващо борбата в групата, като това бе и първи мач в европейските турнири за клуба, в който той се изправя срещу опонент от Беларус.