Димитър Бербатов бе с основен принос за класирането на ПАОК на 1/4-финалите в турнира за Купата Гърция.

Съставът от Солун се наложи с категоричното 3:0 над госта си АЕЛ и с общ резултат 4:2 продължава в следващата фаза от надпреварата.

Бербатов не стартира сред титулярите за своя тим, като бе оставен на скамейката в началото на решителния за състава му реванш от третия кръг в турнира.

В предни позиции за домакините на "Тумба" започнаха Атанасиадис, Мак и Жайро.

Последният обаче нямаше ден и бе заменен от Митко в 59-ата минута, броени секунди след като ПАОК излезе напред в резултата с гол на Атанасиадис.

Включването на Бербо определено раздвижи домакините, които заиграха на двойно по-високи обороти и резултатът от това не закъсня, като в 65-ата минута Роберт Мак бе точен за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Димитър Бербатов, след като засече центриране на Мак, 9 минути преди последния сигнал в срещата.

Така ПАОК уверено продължава в следващата фаза на турнира.