Отборът на Валенсия се изкачи до четвъртата позиция във временното класиране на испанското футболно първенство, след като се наложи без особени затруднения над единайсеторката на Гранада.

"Прилепите", които бяха домакини в срещата от 33-ия кръг на Ла Лига, стигнаха до "чиста" победа с категоричното 4:0.

Това стана възможно, след попадения на Хави Фуего, Негредо, Фегули и Дани Парехо, разписал се от дузпа.

За Парехо това бе частичен реванш, след като в предишния двубой на състава - срещу Барселона, той записа неуспешен опит при изстрел от бялата точка.

Всичко в мача тази вечер на теория бе решено до 40-ата минута на първото полувреме, като Фуего даде предимство на тима си в 24-ата минута, а 5 преди почивката съотборникът му бе точен при удара си от 11 метра, покачвайки на 2:0.

С попадения в последните 5 минути на двубоя, Фегули и Негредо оформиха оказалото се и крайно 4:0.

Така Валенсия събра актив от 68 точки - 2 повече от 5-ия в подреждането - Севиля. Гранада остава на предпоследната позиция.