Холандия победи Испания с 2:0 в приятелски мач. След погрома на Мондиал 2014, където воденият тогава от Луис ван Гаал тим се наложи с 5:1, сега европейските шампиони загубиха с 0:2 в Амстердам. Стефан де Врай (13) и Клаасен (15) зарадваха Гуус Хидинк с попадения преди почивката.

Как станаха головете - в 13-ата минута Снайдер центрира към непокритият Де Врай, който засече с глава към далечния ъгъл от 13 метра.

Буквално секунди след това резултатът стана 2:0 след ново лошо позициониране в отбраната на гостите. Клаасен беше оставен да овладее, да стреля и след това да добави от близко разстояние топката в мрежата.

До края на срещата нови голове не паднаха и домакините се поздравиха със заслужен и сладък успех.