Славия започна с победа лятната си подготовка и тя беше постигната срещу авторитетен съперник. В третия ден от лагера си в Правец, белите се наложиха с 1:0 над кипърския шампион Апоел (Никозия), който е на подготовка в България. Единственото попадение вкара Радослав Рангелов в 13-ата минута.

Новото попълнение Демиран Ортега навлезе пред наказателното поле на гостите, пусна топката в ляво и от 10 метра по диагонала с плътен удар Рангелов я прати зад вратаря Михаел Морфис.

Поражението е второ за кипърците на българска земя с 0:1, след като в събота те отстъпиха с толкова и на Левски.

Столичани имаха надмощие през първото полувреме и освен гола, още два пъти можеха да вкарат. Първо Тодор Колев с глава стреля над гредата, а след това далечен удар на Костадин Джамбазов беше сигурно отразен от вратаря Морфис. Малко преди края на частта Таварес имаше възможност за гостите, но вратарят Армен Амбарцумян спаси удара му. В 53-ата минута Апоел отново беше близо до равенството, но Мораиш и Барето последователно не успяха да прокарат топката зад Армен Амбарцумян.

Старши-треньорът на Славия Стевица Кузмановски пусна в игра абсолютно всички футболисти по едно полувреме, като единствено вратарят Армен Амбарцумян и капитанът Асен Караславов играха до 65-ата минута.

Следващата проверка на Славия е на 14-и юли (събота) от 18,00часа срещу новия член на „А” група Видима-Раковски.

СЛАВИЯ - АПОЕЛ (Никозия) 1:0
1:0 Радослав Рангелов (13)

СЛАВИЯ: Армен Амбарцумян, Богомил Дяков, Асен Караславов, Йордан Петков, Георги Мечечиев, Мартин Керчев, Славчо Георгиевски, Радослав Рангелов, Илия Илиев, Тодор Колев, Демиран Ортега (Борислав Павлов, Петър Кюмюрджиев, Христо Петров, Николай Петров, Владимир Иванов, Мартин Христов, Николай Дюлгеров, Димитър Воденичаров)

АПОЕЛ (Никозия): Михаел Морфис, Илиас Илиа, Шекири, Мораиш, Флоря, Пинто, Барето, Хрисис, Сапанис, Таварес, Да Коста

Тук може да откриете подробна информация за контролите през това лято!!!