Атлетико Мадрид се измъчи у дома срещу средняка Елче, но все пак успя да вземе безценна победа с 2:0. С успеха „дюшекчиите" събраха 85 точки, с 6 повече от втория Реал, който обаче е и с мач по-малко.

До края на шампионата „лос колчонерос" имат още 4 двубоя и при 3 успеха и поне реми, ще триумфира с титлата.

Двубоят не бе никак лесен за тима на Чоло Симеоне, който имаше големи затруднения през първата част. Елче даде солиден отпор, като за гостите в игра не се появи бившият играч на Левски Гари Родригес.

След нулева първа част, втората започна добре за „червено-белите" с дузпа в тяхна полза отсъдена малко пресилено за нарушение на Сапунару срещу Раул Гарсия.

Давид Вия застана зад топката,но ударът му бе слаб и вратарят Ману Ерера спаси.

Пропускът малко обезсърчи домакините, които все пак продължиха да търсят гола. И стигнаха до него в 72-ата минута. Резервата Соса центрира от корнер, а Миранда с глава засече за 1:0.

В последната минута румънецът Кристиан Сапунару направи втората си дузпа за вечерта, този път поваляйки Коща. Голмайсторът на Атлетико този път сам се нагърби с отговорността и не сбърка, оформяйки крайното 2:0.

АТЛЕТИКО МАДРИД - ЕЛЧЕ 2:0

1:0 Миранда (72')

2:0 Диего Коща (90'-д.)