Шампионът на Испания Райо Валекано започна с фаулстарт новия сезон в Примера. „Дюшекчиите" завършиха наравно 0:0 като гости на Райо Валекано в мадридското дерби от първия кръг.

Атлетико не можеше да разчита в този мач на своя треньор Диего Симеоне, който бе наказан сурово за удар срещу съдията по време на срещата за Суперкупата срещу Реал Мадрид.

Въпреки това Атлетико бе подчертано по-добрият отбор преди почивката, като домакините от Райо се задоволяваха предимно с това да се бранят, Манджукич можеше да се разпише на два пъти, но пропусна, Коке също бе близо до гол, но не сполучи.

След почивката и Райо създаде няколко нелоши положения чрез Манучо и Акино, но вратарят на „дюшекчиите" Мигел Моя спаси отбора си.

Така в крайна сметка и двата отбора трябваше да се задоволят с точката, която безспорно е голям успех за Райо Валекано, но разочарование за шампионите.