Ботев (Пловдив) се наложи с 8:0 над Верея в приятелски мач на базата в Коматево. Срещата беше с тренировъчен характер и се игра в три полувремена с дължина съответно 30x20x30 минути. Проверката бе ръководена от помощник треньора на старозагорци Живко Желев, а покрай него от терена непрекъснати наставления на подопечените си даваше Велислав Вуцов.

Наставникът на "жълто-черните" използва спаринга, за да провери качествата на френският ляв защитник Кени Жиле, който записа 50 от общо 80-те минути на терена. Участие за Ботев взеха 25-има футболисти, а попаденията бяха дело Лъчо Балтанов, Галешич, Радослав Терзиев, Томаш Иршак, Алекс Колев, Серкан Юсеин и Цветелин Чунчуков, който се разписа на два пъти.

"Канарчетата" отбелязаха два бързи гола още в началните минути на срещата, след което, до края на първата и през цялата втора част, до нови попадения не се стигна. За сметка на това през третото полувреме атаките към вратата на Верея се редуваха една след друга, което доведе до шест попадения в заключителния половин час от двубоя.