Съндърланд победи Нюкасъл с 1:0 като гост в дербито на Севрна Англия. Адам Джонсън донесе успеха на „черните котки" с гол в последната минута, но като цяло Съндърланд бе по-добрият тим на терена и спечели заслужено.

Нюкасъл също имаше своите шансове най-добрият от който бе в 72-ата минута и който всъщност можеше да предреши крайния изход на двубоя. Останал почти сам срещу вратаря обаче, младият Армстронг реши да бие и да става герой, вместо да подаде към свой съотборник, който бе сам пред празната врата и в крайна сметка сбърка.

След няколко сериозни пропуска пък, Съндърланд дочака своя миг в последната минута. Тогава при хубава контра, топката стигна до Джонсън, който я насочи във вратата.

Секунди по-късно Ларсон можеше да вкара втори гол и да реши всичко. Шведът дори успя да заобиколи и вратаря, но в крайна сметка не успя да улучи празната врата.