Българският шампион Левски допусна 19-та загуба в поредния кръг от Адриатическата лига. Този път „сините“ отстъпиха като домакин на един от най-силните отбори в надпреварата Цедевита при резултат, съобщава bgbasket.com. Тимът на Константин Папазов изоставаше със значително разликата през целия двубой, но имайки предвив подмладения състав на отбора и късата ротация в него, това бе очаквано.

Тимът на Цедевита е един от най-силните отбори в лигата, но дойде без голяма част от основните си играчи и до момента заема трето място в надпреварата с актив 14-6. В следващия кръг българският тим гостува на сръбския гранд Партизан, а хърватите посрещат у дома Цибона. Гостите дадоха ход на мача още от началото като поведоха с 8-2. След това обаче Левски ги догодиниха в резултата. Последва обаче силна серия за гостите от 13-0, с която те излязоха значително напред. Така още след първата част разликата бе 15 точки. Нещата не се промениха и през втория период като гостите диктуваха темпото и на почивката водеха вече с разлика от над 20 точки точки при 57-35. През второто полувреме гостите постепенно увеличаваха преднината си, а Левски успя да спечели едва последната част. За Цедевита най-резултатен беше Миро Билан с 20 точки, а 13 добави Фран Пилепич.

Капитанът Павел Иванов изигра страхотен мач и бе над всички като приключи с 22 точки. Алекс Симоенов отбеляза 17, а 14 добави младокът Алекс Уандие.