Доктор Христо Мазнейков направи интересния разкрития за прекратения двубой между Септември (София) и Беласица. Той твърди, че група футболисти на Септември са били играч на петричани.

Ето позицията на Мазнейков, който е шеф на Бела:

"По време на мача се случиха няколко недопустими неща. Футболист от Септември влезе в словесен контакт с фен на Бела и го напсува. Съдията не се намеси или може би не видя, но страничният беше на фланга и трябваше да сигнализира. На полувремето нашият фен попита защо е напсуван. Стана меле и ръкопашен бой, в който участваха 7-8 от футболистите на Септември. От нашите само Любо се хвърли да брани брат си. Моите усилия не дадоха резултат, виждах освирепели лица на футболисти от Септември. Нашите се прибраха в съблекалнята. В това положение на този твърд терен, при липса на охрана и опасност да се случи някоя тежка контузия, аз забраних на нашия отбор да излезе за второто полувреме".