Отборът на Литекс постигна знаменит обрат срещу шампиона Лудогорец в Ловеч, в срещата между двата тима от 9-ия плейофен кръг на надпреварата в "А" група.

Домакините губеха с 0:2 до почивката, но след нея стигнаха до пълния комплект точки, вкарвайки цели 4 попадения във вратата на разградчани.

Мисиджан даде преднина на гостите след само 6 минути игра, след успешна добавка към удар в гредата на Кишада.

В продължението на първата част пък Марселиньо разстреля стража на домакините за 0:2, като на пръв поглед реши всичко в мача.

Не така обаче смятаха ловчанлии, които стигнаха до категоричното 4:2, само в рамките на едно полувреме.

С хеттрик за "оранжевите" се отличи Йонсен, който бе точен съответно в 65-ата, 69-ата и последната 90-а минута.

Още един гол за домакините вкара и Регула, разписал се от доста спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Терзиев срещу Йонсен в наказателното поле. Повторенията показаха, че нарушение по-скоро нямаше.