Лидерът в Източната "Б" група Черноморец докара до инфаркт своите привърженици, след като спечели измъчено срещу гостуващия Марица с 2:1 с гол на защитника Николай Николов в даденото от рефера Александър Костадинов триминутно продължение.

Домакините имаха превес през целия мач, но проиграха куп положения. Три минути преди почивката защитникът Николай Костов изпълни точно пряк свободен удар и топката спря в мрежата на Румен Акалски.

През втората част пропуски направиха Емил Тодоров-Зелето и Шенер Ремзи, а в 77-а минута бранителят на Марица Георги Иванов изчисти топката от самата голлиния след изстрел на Ремзи. При една от редките контраатаки Йордан Христов използва грешка на бургаската защита и с мощен удар матира Тодор Попов за 1:1.

Пловдивчани вече предвкусваха точката, когато в даденото триминутно продължение Емил Тодоров-Зелето, отпразнувал 32-ия си рожден ден, свали с глава топката в наказателното поле към непокрития Николай Николов, който докара до екстаз треньорския щаб и публиката на стадиона в квартал "Лазур".

След победата Черноморец дръпна с 6 точки на Нафтекс, който е втори. Утре "шейховете" гостуват на Спартак (Пд) и имат шанс да намалят дистанцията на 3 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - ХVІ КРЪГ

Черноморец - Марица 2:1

1:0 Николай Костов (42), 1:1 Йордан Христов (84), 2:1 Николай Николов (90+2)

Сливен - Калиакра 0:1
0:1 Иван Караджов (89)

Добруджа - Хасково 1:1
0:1 Йордан Василев (14), 1:1 Георги Кичуков (65)

Шумен - Несебър 1:0
1:0 Николай Филипов (71)

Светкавица - Дунав 3:2
1:0 Деян Христов (13-дузпа), 2:0 Христо Александров (39), 3:0 Деян Христов (58), 3:1 Кристиян Християнов (72-дузпа), 3:2 Кристиян Християнов (86)