Левски постигна първата си победа като гост през този сезон. „Сините" надиграха лесно новака Хасково с 4:1 на „Ямача",оставяйки ги на последното място в класирането. Със спечелените три точки днес пък, столичани се изравниха, поне за малко, с втория в подреждането Литекс.

Двубоят започна на доста бавни обороти, като първата реална голова възможност дойде в 19-ата минута. Тогава Бедоя, който днес изигра първия си приличен мач със синята фланелка, пусна прострелно подаване към Домовчийски, което таранът не успя да засече.

Малко след това столичани все пак откриха. Бедоя се освободи технично от бранител и стреля, Пейков изби, но право в краката на Домовчийски. Той пък стреля в гредата, а оттам топката се озова у Педро, като последният вече я насочи във вратата.

В 39-ата мин. „сините" нанесоха втория си удар. Гаджев направи двойно с Бедоя и опита да прехвърли Пейков. Вратарят левашки не успя да улови топката, тя отиде у Домовчийски, който на празна врата нямаше как да сбърка.

След почивката домакините направиха няколко смени в търсене на гол, който обаче нямаше как да дойде, предвид беззъбата им игра. Вместо това Гаджев реши всичко четвърт час преди края. Той бе изведен сам срещу Пейков от влезлия като резерва Аниете и спокойно преодоля вратаря.

Секунди по-късно испанецът вкара и втория си гол за Левски, засичайки с глава центриране на Минев.

В последните минути Белаид направи страхотна глупост. Арабинът събора в пеналта абсолютно ненужно откъсналия се Хубенов и получи заслужен червен картон, а домакините - дузпа.

Ветеранът Ангелов застана зад топката и без проблем реализира. Това обаче бе единственото, до което домакините успяха да се доберат.

ХАСКОВО - ЛЕВСКИ 1:4 (КОМЕНТАР И СТАТИСТИКА)