Шампионът от "Ролан Гарос" - Стан Вавринка постигна 11-та си победа в последните си 12 мача. Това се случи в двубой от третия кръг на "Уимбълдън", в който швейцарецът надделя с 6:4, 6:3, 6:4 над Фернандо Вердаско.

Вавринка наниза 14 аса и спечели 87% от точките си на първи сервис. Стан имаше цели 16 брейкбола срещу само 4 за испанеца.

В спор за място на четвъртфиналите Стан Вавринка ще срещне Давид Гофен, който също премина с лекота през ветерана Маркос Багдатис за час и 48 минути.

Поставеният под №16 в основната схема Гофен наниза 7 аса и спечели 87% от точките си на първи сервис. Той взе шест подавания на кипъреца и не удържа два свои сервис гейма.

До момента Вавринка и Гофен са се срещали два пъти като и двата пъти победител е излизал швейцарецът. За последно двамата играха на полуфинал в Ченай преди няколко месеца, а другият им двубой на ниво ATP е на същия турнир, но от 2011 г.