С попадения на Димитър Телкийски в 27-ата и нигериеца Екундайо Джаейоба в 83-та минута Левски победи с 2:1 Макаби (Натания) в приятелска футболна среща, играна в Ейлат, Израел, съобщи радио "Дарик".

Двубоят бе първа проверка за "сините" от началото на подготовката на отбора.

За Макаби точен бе Шахтер, с удар от границата на наказателното поле.

Националът Телкийски  изведе шампионите напред, след като изскочи сам срещу вратаря на Макаби.

Малко преди попадението на Телкийски Седрик Бардон удари греда за Левски.

Лекувалият повече от година контузия Екундайо Джаейоба направи отлично завръщане в състава на Левски, реализирайки победния гол за тима след самостоятелна акция.

Станимир Стоилов започна със: Митрев, Станислав Ангелов, Топузаков, Минев, Диано, Ричард, Мирослав Иванов, Бардон, Огнянов, Телкийски и Коприваров.

През втората част започнаха: Михайлов, Миланов, Стойчев, Вагнер, Томашич, Сърмов, Боримиров, Николай Димитров, Джаейоба, Емил Ангелов и Йовов.

"Получи се добра проверка. През първото полувреме отборът започна уверено мача, като демонстрира самочувствие. През втората част имаше много нервност и брак в играта ни. Видя се, че играчите които влязоха след почивката нямаха нужната концентрация.

Все още е рано за оценки. Джаейоба наистина показа добри неща, но се видя че е далеч от най-доброто си състояние. Липсва му все още физическа подготовка.

Срещу Спартак (Москва) в сряда вероятно ще пусна в общи линии същите единадесеторки. Със сигурност Петков ще пази едно полувреме. Вероятно в игра ще се появи и Домовчийски. Балтанов не игра срещу Макаби защото ръката му е гипсирана и не искахме да рискуване с включването му", заяви след мача Станимир Стоилов.

След двубоя стана ясно, че с лека травма от мача е Христо Йовов, заради което вероятно ще пропусне проверката със Спартак (Москва).

На сутришната тренировка Петков, Домовчийски и Балтанов, както и юношите на клуба, които треньора Станимир Стоилов взе на лагера, тренираха отделно от останалите.

Както е известно Домовчийски се подготвя самостоятелно от края на миналата седмица заради болки в лявото коляно.