Годината ще завърши по ужасяващ начин за Херта (Берлин). Столичани допуснаха срамна загуба от дума, бидейки разбити от гостуващия Хофенхайм с 5:0. Селекцията на Маркус Гиздол бе абсолютен господар на терена и това бе най-малкият резултат, с който можеха да дебютират на „Олимпиащадион".

Богаташите си осигуриха трите точки още до полувремето, след като водеха с класическа преднина. Всичко стартира с един автогол на Брукс, за да мине през две точни попадения от дузпа на Сеяд Салихович.

Хофе не спря и през втората част, реализирайки още две попадения. Първото бе дело на тарана Шиплой, а крайното 5:0 бе оформено от резервата Себастиан Руди.

Успехът доближи Хофенхайм на само точка от Зона ШЛ, докато Херта остава опасно близо до зоната на изпадащите.

ХЕРТА-ХОФЕНХАЙМ 0:5

0:1 Брукс-автогол (23'), 0:2 Салихович-дузпа (26'), 0:3 Салохович-дузпа (39'), 0:4 Шиплок (74'), 0:5 Руди (84')

СТАДИОН: „Олимпиащадион"

СЪДИЯ: Петер Зипел

ХЕРТА: Крафт, Ндиенг, Хеглер, Брукс, Пекарик, Хосогай, Нимайер, Бен-Хатира, Рони, Шулц, Шайбер (резерви: Ярнстейн, Калу, Щокер, Лангкамп, Харагучи, Лустенбергер, Сандро Вагнер)

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Бек, Щробл, Бичакчич, Ким, Швеглер, Полански, Воланд, Фирмино, Салихович, Шиплок (резерви: Грал, Руди, Елионуси, Абрахам, Модест, Сцалай, Хердлинг)